Categories: Medlemsmöten

Kallelse till ESS Vårmöte 2015

ESS vårmöte genomförs torsdagen den 21 maj 2015 i Korsängsskolans Aula klockan 1830.

Val

Fyllnadsval till styrelsen

Fyllnadsval till valberedningen

Informationspunkter

Bland annat information från Varvet, Bokningsläge arbetsuppgifter, Information från Klubbholmen, Läget i avtalsfrågan, Båtplatsläget.

Beslutspunkter

Beslut avseende inriktning för fortsatt arbete i AG Mack. Medlemsmötet kommer att få ta ställning till ett förslag om vi ska gå vidare i MACK-frågan eller inte.

Beslut avseende inriktning för aktiviteter under Jubileumsåret 2016. Medlemsmötet kommer att få ta ställning till ett förslag till vilka  aktiviteter ESS skall genomföra under jubileumsåret 2016.

Deltagare/Anmälan

Samtliga ESS medlemmar är välkomna, för att bättre planera för kaffe och kaffebröd tar styrelsen tacksamt emot en anmälan från dom som planerar för att delta. Gå in och anmäl dig i Bokningssystemet under ”Boka Aktivitet”.

webmaster

Recent Posts

Kallelse till ESS årsmöte torsdag 2025-03-06

Kallelse till ESS årsmöte 2025 Härmed kallas medlemmar i Enköpings segelsällskap till ordinarie årsmöte. Torsdagen…

7 dagar ago

Seglarpub 28 februari

Nu bjuder ESS in till Seglarpub den 28 februari i Hantverkshusets källare kl.18:00. Där bjuds…

1 vecka ago

Inbjudan till årsfest 2024

Inbjudan till årsfest 2024

4 månader ago

Kallelse till ESS:s höstmöte 2024

Vi välkomnar alla våra medlemmar till Enköpings segelsällskaps höstmöte på torsdag 2024-11-07 kl 18.30 på…

4 månader ago

Höstklut

Ännu en gång börjar dagarna bli kortare, vindarna kallare och seglingssäsongen närma sig  sitt slut. Vilket…

6 månader ago

12-timmars 21 september 2024

Välkomna till årets sista klubbsegling, den utmanande distansseglingen 12-timmars. Segla så långt som möjligt mellan…

6 månader ago

This website uses cookies.